Aktualności

data dodania : 21 Kwi. 2015
wizyt : 1751


‹ zobacz wszystkie
Gościnna wizyta Profesora Hansa-Christiana Pfohla

Gościnna wizyta Profesora Hansa-Christiana Pfohla

W dniach 18-19 kwietnia 2015 r. na Uczelni gościł prof. Hans-Christian Pfohl z Technische Universität Darmstadt w Niemczech. Profesor poprowadził wykład pt. Logistics systems w ramach Studiów Podyplomowych „Logistyka i Zarządzanie Łańcuchem Dostaw” organizowanych przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki UE we Wrocławiu. Profesor Pfohl jest cenionym naukowcem - głównym obszarem badawczym Profesora, obok zarządzania, jest logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw. W Polsce znana jest jego książka pt. Systemy logistyczne. Poniżej krótka notka biograficzna Profesora.

Prof. dr dr H.C. Hans-Christian Pfohl studiował zarządzanie przedsiębiorstwem w obszarze inżynierii mechanicznej w latach 1962-1968 na Uniwersytecie Technicznym Darmstadt. Tam też uzyskał stopień doktora nauk politycznych. W latach 1975 - 1982 pełnił funkcję kierownika Business Administration odpowiedzialnego za organizację i planowanie na Uniwersytecie w Essen. Od 1982 do 2011 pełnił funkcję Kierownika Katedry Zarządzania i Logistyki na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Od 2011 roku jest odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchem i siecią dostaw na Wydziale Prawa i Ekonomii i zastępcą rzecznika międzyresortowego projektu badawczego "Dynamo PLV" na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Od 2000 roku jest także profesorem ds. „Zarządzania i Logistyki“ w Chińsko-Niemieckiej Szkole Studiów Podyplomowych (Chinesisch-Deutsches Hochschulkolleg - CDHK) w Szanghaju. W 1996 roku otrzymał Doktorat Honoris Causa na Uniwersytecie Pannonia w Veszprém na Węgrzech, gdzie wykłada jako profesor gościnny w dziedzinie zarządzania międzynarodowego. W 2011 roku otrzymał Order Zasługi Hesji. Głównym obszarem badawczym Profesora, obok zarządzania, jest logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw. W tych obszarach przyczynił się do rozwoju nowych koncepcji. Prof. Pfohl aktywnie współpracuje z firmami ze wszystkich sektorów w zakresie badań i projektów doradczych. Jest również przewodniczącym Międzyresortowego Komitetu „Air Traffic" na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt oraz przewodniczącym Komitetu Badań i Rozwoju Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), a także członkiem Zarządu ELA. Ponadto jest członkiem zespołów redakcyjnych czasopism naukowych: „Logistics Research” oraz „The International Journal of Logistics Management”.

Wykonanie: Lakre.pl