Aktualności

data dodania : 22 Kwi. 2013
wizyt : 2517


‹ zobacz wszystkie
Mistrzowie logistyki

Mistrzowie logistyki

W miniony piątek na wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki odbył się finałowy etap I edycji konkursu „Mistrzowi Logistyki” organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki oraz Koło Naukowe LOGRIT. Konkurs odbywał się pod patronatem jego Magnificencji Rektora prof. zw. dr hab. Andrzeja Gospodarowicza, firmy RABEN oraz czasopism: „Logistyka” i „Gospodarka Materiałowa i Logistyka”. Po trzech miesiącach zmagań, tytuł Mistrzów zdobyła drużyna z technikum logistycznego przy ZS nr 5 w Wałbrzychu. 

Zmagania w pierwszej edycji konkursu rozpoczęły się już 18 grudnia 2012r, kiedy to pośród uczniów techników logistycznych z terenu dolnego śląska został przeprowadzony test wiedzy logistycznej, który był pierwszym etapem konkursu. Do konkursu przystąpiło wówczas blisko 130 uczniów ze szkół średnich m.in. z Jawora, Kamiennej Góry czy Wałbrzycha. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 56 uczniów, którzy osiągnęli minimum kwalifikacyjne podczas rozwiązywania testu. Najlepszym wynikiem w tym etapie pochwalić mogła się Monika Ludziak z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. 

Drugi etap to praca zespołowa uczestników nad rozwiązaniem case study przygotowanego przez firmę Raben Polska, który objął patronatem pierwszą edycję konkursu. Uczniowie podzieleni na 4-ro osobowe zespoły mieli za zadanie dokładne rozplanowanie dnia pracy dwóch pracowników działu obsługi klienta firmy transportowej. Z nadesłanych 14 rozwiązań w formie prezentacji multimedialnej Jury konkursowe, składające się z pracowników Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki oraz przedstawiciela firmy RABEN, pod kierownictwem prof. zw. dr hab. Jarosława Witkowskiego wyłoniło 5 najlepszych prac, których autorzy zostali zakwalifikowani do ścisłego finału. Rozwiązanie case study najbliższe wzorcowemu udało się przygotować drużynie z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu. 

 

Trzeci, finałowy etap zmagań rozegrany został w salach Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Wyłonione w drugim etapie zespoły wzięły udział w „grze decyzyjnej”, którą przeprowadzili członkowie Koła Naukowego Logistyki LOGRIT. Gra polegająca na przeprowadzeniu symulacji 10-cio tygodniowego procesu zaopatrzenia firmy miała za zadanie uzyskanie jak najniższego kosztu przypadającego na jednostkę wyrobu gotowego, którym w tym przypadku był napój energetyczny. Etap ten, z racji naocznej rywalizacji drużyn, dostarczył uczestnikom sporych emocji, a o zwycięstwie zadecydowały minimalne różnic. Najlepsza podobnie jak w drugim etapie okazała się ekipa z Wałbrzycha.  

Finał I edycji konkursu „Mistrzowie Logistyki” zakończony został interesującym wykładem pt. Logistyka firm japońskich, przygotowanym przez prof. zw. dr hab. Jarosława Witkowskiego oraz uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych drużyn oraz certyfikatów potwierdzających udział w konkursie dla pozostałych uczestników. Podczas rozdania nagród władze uczelni reprezentował prof. UE dr hab. Mieczysław Morawski – Prodziekan ds. Promocji i Rozwoju. 

Klasyfikacja końcowa:

  • I. ZS nr 5 W Wałbrzychu (Wojciech Serwiński
  • II. PCKZ w Jaworze
  • III. ZS nr 3 w Dzierżoniowie
  • IV ZSHiU w Bolesławcu
  • V. ZSE w Świdnicy

W efekcie przeprowadzonego konkursu Katedra Zarządzania Strategicznego i Logistyki postanowiła objąć patronatem szkoły, z których pochodziły trzy najlepsze zespoły w klasyfikacji końcowej.  Profesor Witkowski zapowiedział już kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

Gratulujemy zwycięzcom!

Dawid Waligóra

konkurs_ml_14
konkurs_ml_18
konkurs_ml_17
konkurs_ml_16
konkurs_ml_15
konkurs_ml_8
konkurs_ml_13
konkurs_ml_12
konkurs_ml_11
konkurs_ml_10
konkurs_ml_7
konkurs_ml_6
konkurs_ml_21
konkurs_ml_20
konkurs_ml_1
konkurs_ml_2
konkurs_ml_4
konkurs_ml_3
konkurs_ml_5
konkurs_ml_19
konkurs_ml_9
Wykonanie: Lakre.pl